wtorek, 24 września 2013

Ustawa o... zabieraniu miejsc pracy i ograniczaniu możliwości

Kolejny strzał w dziesiątkę MEN.
Nowej ustawy przedszkolnej nie można zostawić bez komentarza. Bulwersuje. Przypomina o "trafności" decyzji podejmowanych przez polski rząd. Zmusza do analizowania polityki naszego kraju, która jest na poziomie wodorostów. Dół, dno, wodorosty.

Sytuacja w naszym kraju nie wygląda ciekawie. Czasami wyprowadza mnie z równowagi.
Niekiedy miałam myśli, że gdyby nie dom i to, co już tu mamy - bez wahania emigrowalibyśmy.
To nie jest kraj dla młodych, mądrych ludzi, którzy chcą mieć możliwość uczciwie utrzymać rodzinę pracą własnych rąk (czy głów). Nie daje się nam możliwości, wręcz przeciwnie - są one nam odbierane, co doskonale widać także na tym przykładzie. Politycy dają sobie prawo decydować za rodziców, za dzieci.

Plądrują rodzinę. I mówią przy tym o polityce "prorodzinnej"...
Czasem, myśląc o tym, co dzieje się w naszym kraju (o sytuacji społeczno-politycznej, gospodarce) mam ochotę wykrzyczeć: "Niech ktoś zamknie ten burdel!".

3 komentarze:

 1. Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisałaś.
  I zazdroszczę Tobie możliwości - że nie musisz wracać do pracy ... że możesz robić to co chcesz.
  To Twój nowy blog?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dodatkowy blog, na którym nie będę pisała o życiu rodzinnym, lecz o nurtujących mnie zagadnieniach. Jest skierowany do szerszego grona odbiorców, ma charakter publiczny.
   Aggie, nie ma czego zazdrościć, trzeba działać. Możliwości, jakie mam- stworzyłam sobie sama. Powodzenia!

   Usuń
 2. rany, jakie to smutne, to co piszesz :( Okropne to! A jakie prawdziwe... sama nie raz wściekam się na to co się dzieje, jak nami pomiatają, jak nas okradają. Ale co my możemy? Nie ma nawet możliwości innego wyboru, bo w rządzie oni wszyscy tacy sami. Ale co z nami? Czy o to chodzi, żeby wszyscy emigrowali?

  OdpowiedzUsuń

A co Ty o tym sądzisz?